Rüyada Aba Görmek Ne Manaya Gelir?

 

Aba Görmenin Manası : Rüyada aba görmek yolculuğa, rızka, refah ve kazanca, aba giymek hiç beklenmeyen bir yerden gelecek menfaat ve mala, huzurlu bir hayata tabir edilir.

 

Rüyada aba görmek, yolculuğa delâlet ederken; aba giymek: Üzerine bir aba giymiş olduğunu görmek, rızka, ferah kazanca ve saadete delâlet eder. Yine bir aba giymiş olduğunu görmek, hiç beklenmeyen bir yerden gelecek menfaat ile tâbir olunur.

 

RÜYADA ABA GÖRMEK

RÜYADA ABA GÖRMEK

Rüyada aba görülmesi, yolculuk ve sevindirici bir haber demektir. Bir kimsenin rüyasında aba üstüne oturduğunu görmesi; rütbesinin artacağına, rüyasında aba giydiğini görmesi; huzurlu bir kazanca ve mutluluğa kavuşacağı anlamına gelir.

 

ABA NEDİR?

Aba bir tür yünlü kumaş. Dövme yünden yapılan, genellikle devetüyü ya da siyah renkteki abadan maşlah, çakşır, kalçın, şalvar, potur, cepken, salta, yelek, cübbe, yağmurluk, mest ve terlik gibi çeşitli giysiler, heybe, hurç ve eyer örtüsü yapılır.

Bu nedenle abacılık Anadolu’nun her yanında gelişmiş bir el sanatıdır. Abacıların, sık dokunmuş ve iyi kaliteli abayı işlemek zorunda oldukları, eski esnaf nizamnamelerinde belirtilir. 19. yüzyılda da Sadrazam Alemdar Mustafa Paşa, Sekban Ocağı’ndaki askerlerin dizliklerini ve topuzluklarını abadan yaptırmış, böylece abacılık İstanbul’daki çeşitli el sanatları arasında giderek önemli bir zanaat durumuna gelmişti.

 

Rüyada aba görmek yolculuğa, rızka, refah ve kazanca, aba giymek hiç beklenmeyen bir yerden gelecek menfaat ve mala, huzurlu bir hayata tabir edilir. Rüyada aba görmek, yolculuğa delâlet eder, aba giymek: Üzerine bir aba giymiş olduğunu görmek, rızka, ferah kazanca ve saadete delâlet eder.

İbni Şirin tabirine göre; yeşil ve beyaz renkli pamuklu aba görmek veya yeni bir aba giymek; bol miktarda nimet bulacağınıza ve abanın güzelliğince menfaat elde edeceğinize, siyah veya koyu renkli dar aba giymek; bunun aksine işarettir.

 

Kirmani tabirine göre; aba satıcısı, dünyasını dinine tercih eden kişiye yorumlanır. Üzerinizde ipek aba olduğunu görmek, hem dünyayı hem de ahireti istediğinize delalet eder.

 

Rüyada aba görmek ne demek? 

Rüyada aba görmek, bir yolculuğa çıkılacağına ve rızık ile refah ve kazanca tabir edilir. Rüyada aba görmek, yolculuğa delalet etmekle beraber aba giymek: üzerine bir aba giydiğini görmek, rızık ile feraha ulaşılmaya yorumlanır. Rüyada aba görmek, yolculuk ile sevindirici bir haber anlamını taşıyor. Herhangi bir bireyin, rüyasında aba üstüne oturduğunu görmesi ise rütbesinin yükseleceğine ve rüyasında aba giydiğini görmesi, huzurlu bir kazanç ve mutluluğa kavuşacağı anlamını taşıyor.

Rüyada kişinin sırtından abayı çıkardığını görmesi ise genelde görevine son verileceğine ve bir tüccarın rüyasında sırtından abasını çıkardığını görmesi ise işlerinin kötü bir hal alacağına yorumlanır. Rüyada aba çıkarıp bir başkasına verildiğini görülmesi ise elde bulunan malı bir başkasına kaptırmaya delalet eder. Rüyada sırtta bulunan abanın siyah olduğunu görmek ise üzücü bir haberin alınması şeklinde yorumlanır.

Rüyada sırttan siyah bir abanın çıkarılmasının görülmesi ise halen içerisinde bulunulan bir problemden yavaş yavaş kurtulmaya işaret eder, rüyada beyaz aba giymek ise ele geçecek mala işaret etmekle beraber güzel günlerin yakın olduğuna yorumlanır.

 

Kişi rüyasında abadan yapılmış bir elbise giydiğini görürse, yoksul bir duruma düşecek, kederli, üzüntülü bir döneme geçiş yapacaktır.

 

  • Rüyada abadan yapılmış elbise giydiğini gören bir kişi, maddi özgürlüğünü kaybedecek, parasal açıdan sıkıntıya düşecek demektir.
  • Renkli biçimde aba giyilmesi, hayırlı bir habere, kısmet ve mutluluk günlere açılan bir kapı demektir. Renkli aba, uzun zamandır istediğiniz bir şeyin, pürüzsüz bir şekilde gerçekleşeceğini ve hayırlara vesile olacağını bildirir.
  • Aba görmek, beklentilerinizin, emeklerinizin ve isteklerinizin gerçekleşeceğini bildirir. Rüyasında aba gören kişi, güvenebileceği insana ve huzurlu bir hayata kavuşur, mental sorunlarından ve endişelerinden kurtulur, rahata erer.

 

Ferahlığa, maddi sorunlardan sıyrılmaya ve mutluluğa işarettir.

Bir rivayete göre de aba görmek tabiri, yakın zamanda yolculukla yapılacağı ile yorumlanır. Rüyasında aba gören kimse, kendisi için önemli olan birinin ya da çevresinde önemsenen birinin desteğiyle problemlerini çözüme kavuşturacak demektir.