Rüyada Abajur Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada abajur görmek ne demek, ne anlama gelir? Rüyada görülen abajurun detaylı tabirini aşağıda okuyabilirsiniz. Rüyada abajur görmek; rüya sahibinin hayatının dönüm noktası sayılacak ve kendisine statü atlatacak bir işe gireceğine, bu sayede ömür boyu başarılı olacağına, böylelikle ticaret hayatına ilk adımı atacağına işaret eder.
Kişi, başkasının emrinde çalışmaktan mustarip olduğu için hep hayalini kurduğu kendi işinin başına geçmek için büyük bir fırsat elde edecek ve bundan da kendini tatmin edecek oranda gelir elde edecektir diye yorumlanır.
RÜYADA ABAJUR GÖRMEK

RÜYADA ABAJUR GÖRMEK

Rüyada Abajur ile ilgili her ne şekilde olursa olsun abajur ile ilgili bir şey görmek hayırlı bir rüyadır. Bu rüya yakın gelecekte bir işten maddi bir kazanç sağlanacağını belirtir. Rüyada beyaz, kırmızı, mavi, yeşil, mor, siyah, pembe yada ayaklı bir abajur görmek, faydalı bir işe başlamaya, geliri önceden bilinen ve belli olan işleri yorulur.
Rüyada abajur, o anda bilmediğiniz, daha sonradan ortaya çıkabilecek bir işten maddi kazanç sağlamak anlamına da gelir. Rüyada abajur yakmak iyi habere, abajur almak iyiliğe, abajur takmak faydalı işlere, abajur lamba yorumu ise maddi kazanç anlamına gelir.

Rüyada abajur yakmak

Rüyada Abajur yaktığını görmek iyi bir haber olarak tabir edilmiştir. Abajuru kendi yakan kişi bir fırsatı değerlendirecek demektir. Ayrıca abajur yaktığını gören muvaffakiyete, izzet ve zafere ulaşır.

Rüyada abajur almak

Rüyada abajur almak, birçok kimse için faydalı olabilecek bir işe başlayacağınıza ve herkese iyilik edeceğinize işarettir. Bekar birinin abajur alması üzel, şerefli ve ahlâk-ı hasene sahibesi biriyle evlenmeye alamettir.

  • Abajur takmak: Rüyada Abajur takmak yapacağı işten başkalarının yararlanmalarına izin verilmeyeceğine işarettir.
  • Abajur lamba görmek: Rüyada her ne şekilde olursa olsun abajur ile ilgili bir şey görmek, yakın gelecekte bir işten maddi bir kazanç sağlanacağını belirtir.
  • Abajur satın almak Rüyada Abajur faydalı bir işe başlamaya, geliri önceden bilinen ve belli olan işleri belirtir. O anda bilmediğiniz, daha sonradan ortaya çıkabilecek bir işten kazanç sağlamak anlamına gelir.
  • Abajur hediye almak Hayırlı bir habere işarettir. Rüyada Abajur iyi haberdir. Abajuru kendi yakan kişi bir fırsatı değerlendirecek demektir. Bekar birinin rüyada beyaz abajur görmesi evleneceğine işarettir.
  • Pembe abajur görmek: Rüyada pembe abajur görmek te iyiye yorulduğu gibi mehtaplı geceler yaşayacağınıza işaret eder.
  • Abajur kırılması Seyahat etmeye veya yolculukla tabir edilir, sıkıntı ve üzüntünün gitmesine yorulur. Bazı tabirciler abajurun kırılmasını bir şeyi arzu edip de ona kavuşamamak olarak yorumlamışlardır.

Abajur Nedir?

Abajur, bir lambanın ışığını belli bir noktaya yöneltmeye ya da yumuşatarak yaymaya yarayan aygıt demektir. Ayrıca üzeri siperlikli lamba anlamına da gelmektedir. Lambanın abajurla donatılmaya başlanması, Avrupa’da 17. yüzyıla rastlar. İstenilen ışığa göre, abajur ışık geçirmez (kalın kâğıt, metal) ya da yarı saydam olabilir (cam, porselen, kumaş, hasır).
Abajurun biçimi ve malzemesi modaya bağlı olarak gelişti. 19. yüzyılda opalinden yarı küresel abajurlar, 1900’de tavan askısı bakır abajurlar; 1930’lu yıllarda yuvarlak lambalara takılan koni biçiminde abajurlar, 1950’li yıllarda silindir biçiminde abajurlar yapıldı. Çağdaş ışıklandırma gereçlerinde pleksiglastan, kalıba dökülmüş plastikten, lake saçtan, çelikten vb. geometrik biçimde abajurların yapılmaya başlanmıştır.
Abajur, Fransızca abat-jour sözcüğünden gelir. Bu sözcük Fransızca kısmak anlamındaki abattre eyleminden abat sözcüğü ile ışık, gün anlamındaki jour sözcüğünün birlikte kullanılmasıyla oluşmuş olup; “ışık kısar”, “lamba siperi” anlamlarına gelmektedir. Abajur kelimesinin Türkçede kalpakörtüksayvansiper gibi eş anlamlıları bulunmaktadır.