Rüyada Abaküs Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada abaküs görmek kazanca, kişinin rızkına ve elde edeceği menfaate işarettir. Bir kimsenin rüyasında abaküs görmesi, kâr ve zararı gözeterek iş yapması gerektiği anlamına gelir.

Rüya sahibinin kullanım zamanı dolmuş bazı görüşlerinin olduğuna delalet eder. Sonuç olarak rüyada abaküs görmek mal sahibi olunacağını gösterir. Rüyayı görenin para kazanacağı veya yeni bir iş kuracağına rivayet edilmektedir. Ayrıca borçlu veya alacaklı bir kimsenin işaretidir.

Rüyada abaküsün dağılması ise işlerin yolunda gitmemesine işarettir. Belli başlı konularda eski moda bir perspektifiniz olduğuna delalet eder. Rüyada abaküs görmeniz yeterince deneyimi olmayan bir iş konusunda yardım istenilen bir kişiye verdiği sözü tutmayacağını gösterir. Ayrıca iş konularında iyi hesap yapılması gerektiğini gösterir. Rüyada abaküs dini yorumculara göre pek hayırlara yorulmaktadır.

 

Rüyada abaküs görmek tabiri

Rüyada abaküs görmek rüya sahibinin az bir sürede ferahlığa kavuşacağına, toplum içinde itibarınızın ve saygınlığınızın artacağına, elinden gelen her türlü yardımı göstererek pek çok hayır duasına kavuşacağına, kendini eli kolu bağlı hissedeceğine, kısmetinin artacağına, özgüveninin bitme noktasına geleceğine, iş hayatında sürekli köstek olan kişilerin yenilgiye uğratılacağına, tabir edilir.

Ayrıca rüyada abaküs görmek tüm sıkıntıların ve sorunların yakın zaman içinde ortadan kalkacağına, zarar edeceği işlere girmek zorunda kalacağına, çok üzüntü duyulacağına, daha sonra da bunun meyvelerini toplayacağına, kısmetlerin azalacağına, mesleğinde başarılarının hiç bitmeyeceğine, yorumlanır.

  • Sorunlu bir akrabadan gelecek kötü haber yüzünden üzüntü duyulacağına tabir edilir.
  • Büyük kazançlar sağlayacağına delalet eder.
  • Yardım edeceğine alamet eder.
  • Rahat ve kazançlı bir işin başına geçeceğine ve kendisini sıkan ve üzen ne kadar kişi ya da durum varsa aşacağına yorulur.

Dini olarak Rüyada abaküs görmek tabiri

Dini olarak rüyada abaküs görmek büyük rahatlık yaşanacağına ve sevinçli günlerin gelip iş hayatını ve aile hayatını tamamen değiştireceğine, büyük sorumluluklar alacağı bir mevkiye yükseleceğine, arzu ettiği şeylere ulaşmaktan duyduğu büyük huzur ile yardıma muhtaç ve kimsesiz insanlara yardım edeceğine ve büyük bir gönül ferahlığı duyacağına, önünü göremez olacağına, kısmetin bir dönem için değil daimi olacağına, daha fazla gelir sahibi olunacağına, sevineceği bazı olaylar yaşayacağına, sağlıklı bir bedene sahip olmak için spora başlanacağına, iş hayatı içinde üst bir mevkiye terfi alınacağına, giderlerin artış göstereceğine, delalet eder.

Psikolojik olarak Rüyada abaküs görmek yorumu

Psikolojik olarak rüyada abaküs görmek çok daha mutlu olunacağına, daha fazla gelir elde edeceğine, isteklerini ve arzularını kolayca elde edeceğine, kuracağı ortaklıklar ve eline geçen fırsatlar sayesinde işyerinde çok iyi bir mevkiye geleceğine ve müjdeli haberler alacağına, uzun zamandan beri yapılan işte başarıların kıskanılmasına, içinin rahatlayacağına, alacaklıların kapısını aşındıracağına, zararlı bir alışkanlıkla boğuşulacak bir döneme girileceğine, işaret eder.

Abaküs Nedir?

Abaküs, sayı boncuğu, çörkü veya eski adıyla mihsap, basit toplama ve çarpma işlemleri için kullanılan, aritmetik hesaplamaları yapmaya yardımcı bir alet. Boncukların sayılması şeklinde çalışır. İlköğretim sınıflarında matematik dersine yardımcı olması amacıyla da kullanılır.

 

MÖ 2400 yıllarında Çin’de geliştirilen abaküs, denizaşırı ticaret yapan tüccarlar sayesinde Girit ve Miken bölgelerinden Avrupa ve Amerika’ya yayılmıştır. Abaküs, hareketli parçalara sahip olduğu bilinen ilk hesap makinesidir. Arap sayılarının ve sıfır kavramının abaküs yardımıyla geliştirilmesi tarih öncelerine gitmekle beraber, halen dünyanın değişik bölgelerinde günlük ticarette ve özellikle okul öncesi çağdaki çocukların matematiksel zekasını geliştirmek amacıyla kullanılmaktadır.

RÜYADA ABAKÜS GÖRMEK

RÜYADA ABAKÜS GÖRMEK

Çağdaş hesap makinelerinin ve bilgisayarların atası sayılan hesap aygıtı olan Abaküs’te amaç 4 ana matematiksel işlem olan toplama, çıkarma, çarpma ve bölme yapmaktır. Babilliler’in buluşu olan abaküs, yüzyıllar boyunca ticarette büyük önem taşımıştır. Abaküsün temeli Girit ve Miken’e dayanmakta ve ilk abaküs örneklerinin hemen hepsinde Girit ve Miken süsleme sanatından örnekler de bulunmaktadır. Her boncuk ya da metal topçuğun değeri, büyüklüğüne değil konumuna bağlıdır; belirli bir çizgi üstündeki taşın ya da belirli bir tel üstündeki incinin (boncuğun, topçuğun, vb.) değeri 1, iki tanesi birlikte olunca 2 olur.

Bundan bir sonraki tel 10, üçüncü sıradaki tel 100 olarak değerlendirilir. Böylece ikisi 1 değerinde ve biri 10 değerinde üç dizi taş 12’yi, 100 değerindeki bir dördüncü topçuk eklenince de 112’yi gösterir. Yani topçuk ya da boncuğun yeri, değerini belirler ve çok büyük sayılar bile birkaç topçu ya da boncukla gösterilebilir. Topçuklar bir yöne kaydırılarak işlem yapılır; elde edilen değeri silmek, yani topçuğu bir sonraki kullanıma hazırlanmak istenirse, tersi yönünde kaydırmak gerekir. Abak, görünüşte basitliğine karşın, toplama makineleri, elektronik hesap makineleri ve bilgisayarların hazırlanmasına katkıda bulunmuştur.

 

En iyi bilinen biçimi (Çinlilerin “hesap tepsisi” anlamına gelen Suan Pan’ı) dikdörtgen bir çerçevenin içine gerilmiş teller üstüne inciler dizilmesiyle oluşturulan abak, başlangıçta toprağın içine açılan sıra sıra oluklara dizilen taşlardan oluşmaktaydı. Eski yunan ve Roma abaküsü dikdörtgen oluklu bir tablet idi. Rönesans öncesi avrupasında ise üzerine oluk yerine çizgiler olan bir tablet idi. Daha sonraları, yuvarlak bilye büyüklüğünde metal top ya da boncukların paralel çubuklar ya da teller üstünde hareket ettikleri biçimi almıştır. Gregor Reisch’in Hesap Masası : Margarita Philosophica, 1503.

Bu tahta baskı resim birer cebirci ile hesapçı talebenin eğitimlerini gösteriyor. Bu ikisi 12. yüzyıldan 16. yüzyılda cebir galip gelene kadar mücadele ettiler. Abaküsün italyan ve diğer avrupa tüccarları arasında kullanımdan düşüşü Fibonaccinin büyük eseri Liber Abaci5 Aralık 2017 tarihinde Wayback Machine sitesinde arşivlendi. Kitabı ve onun daha kısa ve daha popüler versiyonunda, tüccar babasıyla arap şehirlerine yaptığı gezilerde görüp öğrendiği, kâğıt üzerinde hint-arap rakamlarıyla yazılı yapılan aritmetik işlemlerini anlatmasıyla başlamıştır.