Rüyada Abanoz Ağacı Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada Abanoz ağacı görmek, dirayet ve kuvvete işaret eder. Diğer bir tabire göre de Rüyada abanoz ağacı görmek uzak bir yere seyahete işaret eder.

Muhiddin-i Arabi’ye göre rüyada abanoz ağacı görmek iyi değildir. Abanozdan yapılmış bir eşya görmek, hoş olmayan sonuçlarla karşılaşmaya işarettir. Kimileri de abanoz görmeyi kuvvetli ve inatçı biriyle karşılaşmaya yorarlar.

Erkek rüyasında abanoz ağacı görürse neşeli, varlıklı bir kadına yorumlanır. Kadın rüyasında abanoz ağacı görürse katı kalpli zengin bir erkeğe delalet eder.

 

Rüyada abanoz ağacı görmek, uzak bir yolcu­luğa çıkılacağı ile yorumlanır.

  • Rüyada abanoz ağacından yapılmış ev eşyası görmek ise, sert huylu bir eş ile evlenilmeye işaret olarak tabir edilir. (Bu yorum hem kadın, hem erkek için geçerlidir).
  • Rüyada abanoz ağacından yapılmış mobilya almak, inatçı bir misafirle karşılaşılacağına işarettir.Rüyada abanoz ağacından imal edilmiş mobilyayı sattığını görmek ise, misafirden kurtulmaya işarettir.
  • Abanoz ağacından yapılmış ev eşyası (mobilyayı) yaktığını veya tahrip ettiğini görmek ise, komşusu ile kavga veya münakaşa edileceğine işarettir.Rüyada abanoz ağacından yapılmış çok miktarda eşya görmek, Muhiddin-i Arapiye göre kaza veyahut ölüm gibi acı bir haberin geleceğine işarettir.
  • Rüyada abanoz ağacı görmenin sert huylu biriyle iş yapı­lacağına işaretle de yorumlayanlar olmuştur.Rüyada abanoz ağacını veya abanozdan yapılmış bir eşyayı görmek, rüya sahibinin çok inatçı birisi ile evlenmesine ya da inatçı birisi ile iş yapmasına işâret eder.
  • Yine rüyada abanoz ağacını görmek, kuv­vet ve dirayete işâret eder.Abanoz ağacını erkek görürse, neşeli ve zengin bir kadına; kadın görürse katı kalpli zengin bir erkeğe işâret eder.Bazen de rüyada abanoz ağacını görmek, uzak bir yere seyahate işâret eder.
RÜYADA ABANOZ AĞACI GÖRMEK

RÜYADA ABANOZ AĞACI GÖRMEK

İbn-i Sîrîn: Abanoz ağacı, kendi işinde çalışkan ve sağlam olmakla beraber cimri ve zengin olan, ama kimseye hayrı dokunmayan kişiye işarettir.

Kirmanî: Abanoz ağacı kararlı, çalışkan ve cimri kadına işarettir.

Rüyada Abanoz ağacını veya abanozdan yapılmış eşya görmek kimsenin, çok inatçı birisi ile evlenmesine ya da inatçı birisi ile iş yapmasına delalet eder.

 

 ABANOZ AĞACI
 
Rüyada Abanoz ağacı görmek, kuvvet ve dirayete delâlet eder. Diğer bir tâbire görede uzak bir yere seyahate delâlet eder… Abanozdan yapılmış bir eşya görmek, iyi olmayan sonuçlarla karşılaşmaya işarettir. Kimileri de abanoz görmeyi kuvvetli ve inatçı biriyle karşılaşma olacağına yorarlar. Abanoz ağacını erkek görürse neşeli, varlıklı bir kadına; kadın görürse katı kalpli zengin bir erkeğe delalet eder

Abanoz Nedir?

Abanoz, tropikal bölgelerde yetişen bazı ağaçlardan elde edilen kara renkli çok sert bir odundur. Parıltılar saçacak kadar iyi cila tutar. Odunun en içteki öz bölgesi simsiyahtır, bu nedenle pek çok ülkede abanoz kelimesi siyah renk anlamında kullanılır. Abanoz eski çağlardan beri çok değerli bir odun sayılmıştır.
Pek çok kral abanozdan asalar kullanırdı[kaynak belirtilmeli], hatta zehirin etkisini giderdiğine inanarak içkilerini abanozdan kaplarda içerlerdi. Çağlar boyunca abanozdan heykeller yapılmış, kral tahtları abanoz kullanılarak yapılmıştır. Tevrat’ta tarihi Sur kentindeki abanoz ticaretinden söz edilmektedir.
Ayrıca Binbir Gece Masalları’nda anılan değerli mallardan biri de abanozdur. Günümüzde bu değerli ağaç, mobilya ve enstrüman yapımında kullanılır. Klarnet ve gitar burgusu, abanozun kullanıldığı enstrümanlara örnektir.