Rüyada Abdest Alıp Hacca Gitmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada Abdest Alıp Hacca Gittiğini Görmenin Manası : Nur üzerine nura ve gönlün aydınlığına işarettir. Rüyada abdest alıp hacca gitmek ise Allah’ın size haccı nasip edeceğine işarettir. Abdest alıp hacca gittiğini görmek hayırla yorumlanır.

 

İbn-i Sîrîn: Gördüğünüz bu rüyayı şu şekilde yorumlamıştır: Hacca gittiğinizi görmek; Allah’ın size haccı nasip edeceğine delalettir. Hastaysanız iyileşecek, borçluysanız borcunuz ödeyeceksiniz. Bu rüyayı gören herhangi bir korusu varsa korkularından kurtulup güven içinde olacaktır.

RÜYADA ABDEST ALIP HACCA GİTMEK

RÜYADA ABDEST ALIP HACCA GİTMEK

Abdest alıp Hacca gittiğinizi, ancak hac ziyaretini kaçırdığınızı görmek; uzun ömre ve işinizin düzene girmesine işarettir. Abdest alıp hacca gittiğini gören kişi üzüntü ve kederden kurtulur.

 

Hacca Gitmeden Abdest Aldığını Görmek

Yolcu olan biri için rüyada abdest alıp hacca gitmek: Yukarıdaki yorumlara ilaveten yolculuk yapan biri bu rüyayı görürse selametle gideceği yere varacaktır. Eğer sahih ve güzel bir rüya görmek istiyorsanız uykuya yatarken abdestli olarak yatmalısınız ve Allah’a çok dua etmelisiniz.

Hacca gitmek için abdest aldığını görmek, maneviyat ve kudsiyete yorumlanır. Maksat ve muradına ermeye tabir edilir.

 

İmam Cafer Sadık (a.s):  Bu rüyayı evlenmek, insanlara iyilik etmek, sevap işlemek, hayır işler için çaba sarf etmek şeklinde yorumlamıştır.

İşinden çıkarılan yada işsiz bir kimse, rüyada hac zamanında abdest alarak hacca gitmek için yola çıktığını
görse, bu rüya, onun tekrar işine döneceğine yada yeni bir iş bulacağına işaret eder.

 

Abdest almak genel itibariyle nur üzerine nur ve gönlün feraha kavuşacağını işaret olur. Rüyada abdest alıp hacca gitmek ise yüce rabbimizin sizlere haccı nasip edeceğine işaret olur.

Abdest alıp hacca gittiğini görmek ise hayırlara vesile olmaya yorumlanır.

Ibn-i Şirin, bu rüyayı şöyle yorumlamıştır;

“Hacca gittiğinizi görmek; Allah’ın size Haccı nasip edeceğine delalettir. hastaysanız iyileşecek, borçluysanız borcunuz ödenecektir. Bu rüyayı gören herhangi bir korkusu varsa o zaman korkularından kurtulup güven içinde olacaktır.”

Buyuruyor.

Abdest alıp hacca gittiğinizi fakat Hac ziyaretini kaçırdığınızı görmek ise uzun ömre ve işinizin düzenine gireceğine delalettir. Abdest alıp hacca gittiğinizi görmek ise üzüntü ve kederden uzaklaşacağınız anlamına yorulur.

Yolcu olan biri açısından rüyada abdest alıp hacca gitmek ise yukarıdaki yorumlara ilaveten yolculuk gerçekleştiren biri bu rüyayı gördüğünde selamet ile gideceği yere varması şeklinde yorumlanır. Eğer ki sahih ve güzel bir rüya görmek diliyorsanız uykuya yatarken Abdestli bir şekilde uyumalısınız ve Allah’a çok dua etmelisiniz.

Hacca gittiğinizi görmek

Allah’ın size haccı nasip edeceğine delalettir. Hastaysanız iyileşecek, borçluysanız borcunuz ödeyeceksiniz. Bu rüyayı gören herhangi bir korusu varsa korkularından kurtulup güven içinde olacaktır. Abdest alıp Hacca gittiğinizi, ancak hac ziyaretini kaçırdığınızı görmek; uzun ömre ve işinizin düzene girmesine işarettir. Abdest alıp hacca gittiğini gören kişi üzüntü ve kederden kurtulur.

Yolcu olan biri için rüyada abdest alıp hacca gitmek

Yukarıdaki yorumlara ilaveten yolculuk yapan biri bu rüyayı görürse selametle gideceği yere varacaktır. Eğer sahih ve güzel bir rüya görmek istiyorsanız uykuya yatarken abdestli olarak yatmalısınız ve Allah’a çok dua etmelisiniz.

Hac (İslam)

Hac (Arapça: Bu ses hakkındaالحج (yardım·bilgi)), Müslümanlarca kutsal olan Mekke çevresinde Kâbe ve diğer kutsal yerlerin ziyaret edilmesi ve ilgili dinî gerekliliklerin yerine getirildiği ibadettir.

Terminoloji

Hac; Kâbe’nin yanı sıra diğer bazı kutsal yerlerin birlikte ziyaret edilmesi, umre ise sadece Kâbe ziyareti olarak tanımlanır. Hac; Kur’ân’da Hac Sûresi’nin 28. âyetinde Müslümanların çeşitli yararlar için Kutsal Ev’i ziyareti olarak tarif edilir.

Mikat; hacca başlarken ihram giyilen, bitişinde de çıkartılan, Harem hudutlarını belirleyen yerlere denir. Hacda Kâbe ziyaret edilir, tavaf yapılır, Safa ile Merve arasında say yapılır, Arafat’da vakfe yapılır, Minâ’da şeytan taşlanır ve kurban kesilir.

Hacca icra şekline göre farklı isimler verilmiştir. Temettü haccı, hac ve umrenin ayrı ayrı ihramla yapılmasıdır. Umre yapılmayan hacca ifrad haccı, umre ile haccın aynı ihramda yapılmasına ise kıran haccı denilmektedir.

İslam dünyasının hac günü Kurban Bayramı’na denk gelen 10 Zilhicce’dir. Hacı olmayı arzu edenler Kurban Bayramı’ndan 3 gün önce Mekke’ye gider. Kurban Bayramı’nın öncesinde arife gününden bir gün önce Arafat’a gidilir ve orada kalınır.